|
Delegacje z naszego Gimnazjum i poczet sztandarowy wzięły udział w uroczystych obchodach 92 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, które rozpoczęły się w kościele p.w. Św. Andrzeja Boboli w Świeciu w dniu 11 listopada 2010 r. o godzinie 10.00.
Program obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2010r. był następujący: 10.00 - Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Św. A. Boboli w Świeciu z udziałem pocztów sztandarowych i Orkiestry Dętej Świeci, ok. godz. 11.00 – składano kwiaty na mogile poległych żołnierzy w wojnie 1920 roku, przy kościelnym cmentarzu, dalej delegacje przeszły na Duży Rynek ( ul. Gimnazjalna, Klasztorna) i na Dużym Rynku ok. godz. 11.30 - rozpoczęły się uroczystości patriotyczne. Wysłuchano: hymnu państwowego, przemówienia okolicznościowego - Burmistrza Świecia - Tadeusza Pogody, apelu poległych, salwy honorowej w wykonaniu Kompanii Honorowej Batalionu Dowodzenia i Zabezpieczenia z Bydgoszczy, pieśni patriotycznych. Złożono wieńce i wiązanki kwiatów pod pomnikiem miejskim na Dużym Rynku. Obchody urozmaicił 1Batalion Dowodzenia z Bydgoszczy wraz ze sprzętem i pojazdami wojskowymi oraz patrol rozminowujący z jednostki wojskowej w Chełmnie , a nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie: 1. poczet sztandarowy : Sara Zacharska, Marcin Joppek, Paulina Tobolska 2. delegacja z kwiatami: Paulina Dziedziech, Magdalena Lipowiec, Filip Rudnik, 3. nauczyciele: Łukasz Kempiński, Svetlana Konarska, 4. dyrektorzy: Sabina Janiszewska, Tatiana Żórawska.
Sabina Janiszewska |