W czwartek 14 maja uczniowie klasy 1a wybrali się do czytelni Powiatowa Biblioteka Publiczna w Świeciu, gdzie czekało na nich niezwykle ciekawe i pełne atrakcji spotkanie. Już od pierwszych chwil dzieci z ogromnym zainteresowaniem poznawały bibliotekę oraz bogatą ofertę przygotowaną specjalnie z myślą o najmłodszych czytelnikach. Uczniowie dowiedzieli się, że biblioteka to nie tylko miejsce wypożyczania książek, ale także przestrzeń rozwijająca wyobraźnię, kreatywność i pasje.
Podczas wizyty pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o licznych wydarzeniach i konkursach organizowanych przez bibliotekę. Szczególną uwagę poświęcono „Powiatowemu Konkursowi na Zabytki Powiatu Świeckiego”, którego kolejna edycja rozpocznie się już w czerwcu. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali nagrodzone prace z poprzednich lat, podziwiając pomysłowość ich autorów oraz różnorodne techniki plastyczne wykorzystane do wykonania zabytków. Spotkanie stało się również okazją do rozmowy o lokalnej historii i najciekawszych miejscach naszego regionu.
Ogromną radość sprawiło dzieciom wspólne wysłuchanie książki Nie odrobiłem lekcji, bo... autorstwa Davide Cali. Zabawne i pełne humoru historie wywoływały salwy śmiechu, a uczniowie z wielkim zaangażowaniem komentowali kolejne wymówki bohatera. Książka pobudziła dziecięcą wyobraźnię i pokazała, jak wiele radości może przynieść wspólne czytanie.
Pani bibliotekarka przygotowała również konkurs rymowanych zagadek związanych z biblioteką, książkami i bohaterami literackimi. Pierwszoklasiści bardzo chętnie zgłaszali się do odpowiedzi, wykazując się dużą wiedzą, spostrzegawczością i kreatywnością. Wspólna zabawa dostarczyła wszystkim wielu emocji i uśmiechu.
Na zakończenie spotkania dzieci miały okazję obejrzeć najnowsze książki, które niedawno pojawiły się na bibliotecznych półkach. Kolorowe okładki i ciekawe tytuły wzbudziły ogromne zainteresowanie młodych czytelników i zachęciły ich do częstszego odwiedzania biblioteki.
To było niezwykle miłe i inspirujące spotkanie, pełne radości, uśmiechu oraz czytelniczych przygód. Uczniowie wrócili do szkoły bogatsi o nowe doświadczenia i z pewnością jeszcze długo będą wspominać tę wyjątkową wizytę. Serdecznie dziękujemy pani bibliotekarce za ciepłe przyjęcie, ciekawe zajęcia oraz stworzenie atmosfery, w której każdy mógł poczuć magię książek.