Aktualności

        • "Wyjście z klasą" - przedsięwzięcie MEN

        •  

          Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie finansowe realizacji zadania polegającego na organizacji jednodniowych wyjść uczniów do instytucji kultury i ich oddziałów, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2024 r. poz. 87 i z 2025 r. poz. 1173). W ramach przedsięwzięcia możliwe jest uczestnictwo uczniów m.in. w spektaklach teatralnych, przedstawieniach operowych i operetkowych, koncertach, wystawach, a także organizowanie wyjść do instytucji naukowych oraz centrów edukacji połączonych z warsztatami edukacyjno-kulturalnymi.

           

          Celem przedsięwzięcia jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im aktywnego uczestnictwa w kulturze, poznawanie miejsc pamięci i dziedzictwa narodowego oraz osiągnięć nauki, a także rozwijanie kompetencji społecznych, kulturowych i twórczych. Przedsięwzięcie wspiera realizację podstawy programowej kształcenia ogólnego oraz poszerza ofertę edukacyjną placówek oświatowych, umożliwiając uczniom zdobywanie wiedzy w sposób atrakcyjny i praktyczny. Dodatkowo celem przedsięwzięcia jest rozwijanie ciekawości świata i wrażliwości kulturowej oraz zapewnienie szerszego dostępu do kultury, niezależnie od miejsca zamieszkania uczestników.

          Przedsięwzięcie będzie realizowane do 31 grudnia 2025 roku.

          Uczniowie klas I-V Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ziemi Świeckiej w Świeciu w dniu 16.12.2025 r. byli beneficjentami przedsięwzięcia "Wyjście z klasą" i uczestniczyli w spektaklu teatralnym "Czas Juniora, czyli Mikołaj na emeryturze" organizowanych w ramach edukacji teatralnej przez Centrum Kultury w Świeciu.

        • Poznań - 7a i 7l

        • Wczoraj klasy siódme uczestniczyły w wyjątkowej wycieczce do Poznania, pełnej atrakcji i świątecznej atmosfery. Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił na lodowisku, ciesząc się wspólną zabawą na łyżwach. Następnie podziwiali słynne poznańskie koziołki w świątecznej odsłonie, które wzbudziły duże zainteresowanie i radość uczestników.

          Kolejnym punktem programu były warsztaty poświęcone tradycyjnym rogalom świętomarcińskim, podczas których uczniowie poznali historię tego wyjątkowego przysmaku oraz tajniki jego wypieku. Zwieńczeniem wycieczki był spacer po Jarmarku Bożonarodzeniowym, gdzie wszyscy mogli poczuć prawdziwą magię zbliżających się świąt, podziwiając świąteczne dekoracje, stoiska i panującą tam radosną atmosferę.

          Wycieczka była nie tylko doskonałą okazją do integracji, ale również do poznania tradycji i uroków Poznania w świątecznym wydaniu.

        • Dzień Sweterka

        • Z okazji Dnia Sweterka serdecznie dziękujemy naszym Sponsorom zaokazane wsparcie oraz przekazanie drobnych gadżetów, które sprawiłydzieciom wiele radości. Dzięki Państwa pomocy to wydarzenie miałowyjątkowo miły i kolorowy charakter.

        • Ósmoklasiści

        • Drodzy Uczniowie klas ósmych, przed Wami próbne egzaminy z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Myślami i sercem jesteśmy przy Was.

          Jak powiedział Nelson Mandela: „Edukacja jest najpotężniejszą bronią, której możesz użyć, aby zmienić świat.”

           

          Korzystając z okazji, pozdrawiamy naszych absolwentów.

          Dziękujemy za Wasze wysokie wyniki z egzaminu ósmoklasisty, który odbył się w maju 2025 r.Oto Wasze sukcesy:

        • Mikołajki

        • Mikołajki w naszej placówcePodczas Mikołajek, dzięki zaangażowaniu i wsparciu Rady Rodziców,wszystkie dzieci otrzymały słodki upominek. Uśmiechy i radośćnajmłodszych były najlepszym dowodem na to, jak miłą niespodzianką byłten gest. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pamięć i wsparcie.

        • Wyróżnienia dla Julii i Leny Pyrki

        • W minioną sobotę w Toruniu odbyła się gala podsumowująca Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za sezon 2025. Wśród wyróżnionych znalazły się także uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Świeciu, które z powodzeniem reprezentują barwy YCM Columbus.

          Julia Pyrka zajęła 5. miejsce w Pucharze Marszałka Piotra Całbeckiego w klasie Optimist, natomiast Lena Pyrka uplasowała się na 4. miejscu w klasie ILCA 4.

          Serdecznie gratulujemy obu zawodniczkom znakomitych wyników oraz sportowej determinacji!

        • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

        • 21 października 2025r. obchodziliśmy w naszej szkole XV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

          Głównym celem tej akcji było propagowanie uczenia się matematyki przez zabawę. Miała ona zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w akcję. W czasie długich przerw wolontariusze sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów i dorosłych. Na wybranych lekcjach uczniowie rozwiązywali zadania-łamigłówki matematyczne  oraz bawili się w mistrza tabliczki mnożenia na platformie Quizizz.

          Gry i zabawy dostarczyły wiele emocji i pozwoliły utrwalić bohaterkę dzisiejszego dnia – tabliczkę mnożenia.

          Wszystkim Mistrzom tabliczki mnożenia GRATULUJEMY!

        • Dzieciństwo bez przemocy

        • Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Dzieciństwo bez przemocy”, której celem jest promowanie bezpieczeństwa, szacunku oraz ochrony praw dzieci. W ramach działań na godzinach wychowawczych realizowano zajęcia poświęcone tematyce przeciwdziałania przemocy, budowaniu relacji opartych na empatii oraz rozwijaniu umiejętności reagowania w sytuacjach zagrożenia. 

          Przygotowana została również gazetka informacyjna, dzięki której uczniowie mogli zapoznać się z najważniejszymi założeniami kampanii oraz sposobami dbania o bezpieczeństwo swoje i innych. 

          19 listopada 2025r., w dniu zakończenia kampanii, budynek naszej szkoły został symbolicznie oświetlony kolorem czerwonym, podkreślając nasze zaangażowanie w działania na rzecz tworzenia bezpiecznego i pełnego wsparcia środowiska dla wszystkich uczniów.

        • Rekordzistka Sara

        • Nasza szkolna mistrzyni recytacji pokonała swój rekord. 6 listopada wygrała XVII Konkurs Recytatorski "Poeci z Kociewia", aby szybciutko przemieścić się do Chełmnińskiego Domu Kultury i tam pokonać konkurencję w "Turnieju Słowa 2025".  Na szczęście kolejne etapy tych konkursów - w Tczewie i Bydgoszczy -  nie będą odbywały się  tego samego dnia. Jeden dzień - dwa zycięstwa. Brawo!

        • Święto Niepodległości

        • Dnia 7 listopada 2025 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, upamiętniająca 107. rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności. Akademia miała przede wszystkim przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksję, że ojczyzna jest najwyższą wartością.Tego dnia mieliśmy okazję obejrzeć patriotyczne przedstawienie przygotowane przez uczniów klas 1h, 2a i 5l. Publiczność została zabrana w poruszającą, pełną emocji podróż przez historię naszej Ojczyzny - od czasów zaborów i nieudanych prób wyzwoleńczych, aż po walkę o odzyskanie niepodległości.

          11 listopada braliśmy również udział w miejskich uroczystościach z okazji Święta Niepodległości.

        • „Śniadanie daje moc…”- ogólnopolska akcja w klasach I-III

        • Uczniowie z klas I-III już wiedzą, jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

          Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię do nauki, lepiej koncentrujemy się podczas zajęć i mamy siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Najmłodsze dzieci w naszej szkole ochoczo przystąpiły do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”.

          Celem akcji jest edukacja w zakresie zdrowego żywienia, zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

        • KLASOWE SPOTKANIA ZE ŚWIĘTYMI I ANIOŁAMI

        • W naszej szkole przed uroczystością Wszystkich Świętych w klasach I-V odbyły się podczas lekcji religii „Klasowe spotkania ze świętymi i aniołami”. Wśród radości, tańca i zabawy nie zabrakło informacji o naszych świętych patronach oraz ciekawostek z ich życia. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów dla swoich pociech i pielęgnowanie tradycji chrześcijańskiej.

        • Bieg po zabytkach Świecia

        • Informujemy, że drużyna z naszej szkoły w składzie: Izabella Budzyńska, Michalina Kuźma, Lena Pyrka i Aleksandra Skiba zajęła II miejsce w konkursie Bieg po zabytkach Świecia. Nasze uczennice wykazałay się ogromną wiedzą na temat historii miasta i regionu oraz umiejętnością dzialania pod presją czasu.

          Gratulujemy Uczennicom i ich opiekunowi.

        • Wycieczka klasy 8a do Torunia.

        • W piątek 17.10.2025 uczniowie klasy 8a wybrali się na wycieczkę do  Torunia. Pierwsza część wycieczki, to spektakl Śluby Panieńskie w Teatrze Muzycznym. Świetna komedia w najlepszym, muzycznym wydaniu, gdzie współczesność łączy się z klasyką, Kolejna część wycieczki, to odrobina adrenaliny na torze gokartowym. Wycieczka była świetną okazją do obcowania z kulturą wysoką a jednocześnie do świetnej zabawy.

        • Wycieczka klasy 3b i 3p

        • Dnia 1 października klasy 3b i 3p uczestniczyły w wycieczce edukacyjno – przyrodniczej do Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Tleniu. Podczas pobytu w parku uczniowie dowiedzieli się , jakie zmiany zachodzą w przyrodzie, która przygotowuje się do zimy, utrwalili również warstwy lasu i rodzaje drzew. Wykonali prace plastyczne przy użyciu naturalnych elementów przyrody.

          Wycieczka była doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego, kształtowania umiejętności pracy zespołowej i aktywnego wypoczynku na łonie natury.

        • Dzień Chłopaka

        • Wszystkim chłopakom dużym i małym życzyć dziś chcemy by byli wspaniali.

          Spełnienie marzeń, uśmiechu, radości, wspaniałych wrażeń i ogromu miłości.

          Dużo słodyczy i życia pięknego oraz wszystkiego najlepszego!!!

        • Dzień Gier Planszowych!

        •  Dzień Gier Planszowych obchodzony jest 10 października każdego roku. To coroczne święto miłośników gier planszowych, które m na celu celebrację i promocję gier, jako formy rozrywki i interakcji społecznej. Datę 10.10 wybrano m.in. ze względu na łatwą do zapamiętania kombinację liczb, sprzyjającą jesienną pogodę i nawiązania do planszowych wyzwań „10×10”.

          Dlaczego warto grać w planszówki? 7 najmocniejszych argumentów:

          1. Budują więzi.
          2. Trenują mózg.
          3. Uczą współpracy oraz zdrowej rywalizacji.
          4. Wspierają kompetencje szkolne.
          5. Są „off-screen”.
          6. Łączą pokolenia.
          7. Dają radość niskim kosztem.

           

        • NASZA DEFINICJA SZCZĘŚCIA

        • Środa to Dzień Dobrych Myśli :)

          Na godzinie wychowawczej w każdej klasie odbyły się pogadanki na temat: Co według mnie oznacza szczęście? Uczniowie otrzymali karteczki w kształcie symbolu szczęścia - koniczynki. Młodsi uczniowie rysowali, a starsi pisali na karteczkach, co według nich znaczy szczęście.Skierowanie uwagi na odczuwanie szczęścia w naszym życiu sprawia, że w umyśle pojawią się dobre, pozytywne myśli w zastępstwie negatywnych.Pod koniec lekcji koniczynki zostały zebrane i zawieszone na tablicy szczęścia :)