Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Mecz piłki siatkowej: NAUCZYCIELE - UCZNIOWIE.
Aktualności
Mecz piłki siatkowej: NAUCZYCIELE - UCZNIOWIE
Apel - podsumowanie I semestru
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Apel - podsumowanie I semestru.
Nareszcie ZIMA.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Nareszcie ZIMA..
Mieszkańcy pól i lasów.
Z radością informuję o wynikach Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego EKO-PLANETA. Z siedmiu wysłanych prac albumowych na temat "Mieszkańcy pól i łąk", aż cztery zostały wyróżnione !
Docenieni zostali:
1.Michalina Gzella z kl.3w (najlepsza praca w szkole)
2. Mateusz Minga z kl. 1e
3.Bartosz Spichalski z kl.3e
4. Beata Szczęsna z kl.1m
Gratuluję i już zapraszam do udziału w następnej edycji konkursu :)
Anna Grzywacz
Centrum Nowoczesności
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Centrum Nowoczesności.
Wyjazd do Bakowa.
Dnia 18 grudnia 2013 roku klasa 1a wraz z wychowawcą Adamem Głowalą i Panią Aleksandrą Janiszewską pojechali do domu dziecka w Bąkowie aby przekazać dla tamtejszych dzieci prezenty i niespodzianki zebrane i przygotowane przez społeczność naszego gimnazjum.
W czasie pobytu z młodzieżą ośrodka w Bąkowie, rozegraliśmy mecz piłki nożnej który zakończył się remisem , oraz wspólnie kolędowaliśmy.
Była to już ósma z rzędu akcja naszej szkoły , która ponownie wypadła bardzo fajnie. Dzieci były szczęśliwe , radosne i zadowolone.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wyjazd do Bakowa..

Szkolna Liga Zadaniowa
- 03.01.2014
Sprawdź wyniki IV etapu Szkolnej Ligi Zadaniowej.
Kolejne zadania z etapu V znajdziesz w Librusie na Szkolnej Platformie Edukacyjnej.
POWODZENIA !
BOŻE NARODZENIE
Niechaj nadchodzące Święta przyniosą wszystkim naszym uczniom ich bliskim spokój i radość, niech będą chwilą wytchnienia od codziennych trosk i obowiązków oraz pozwolą przeżywać ten szczególny czas w gronie rodzinnym w atmosferze ciepła, bliskości i zdrowia.
W nadchodzącym Nowym Roku życzymy Wszystkim samych pomyślnych chwil, miłych niespodzianek, wielu sukcesów oraz realizacji wszystkich planów.
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku
życzy
Sabina Janiszewska, Tatiana Żórawska
oraz grono pedagogiczne Gimnazjum nr 1 im. Ziemi Świeckiej w Świeciu
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wigilia 2013..
Noc w szkole klasy 2m.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Noc w szkole klasy 2m..
Próbny egzamin gimnazjalny
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Próbny egzamin gimnazjalny.
Wyśmienite gofry.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wyśmienite gofry..
Wycieczka do Trójmiasta.
Dnia 4 grudnia klasa 1A wraz z wychowawcą Adamem Głowalą, panią Aleksandrą Janiszewską i Wojciechem Schmelterem , wyjechała na wycieczkę do trójmiasta. Zwiedzaliśmy Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu, na której profesor gimnastyki opowiadał historie związane z tą wspaniałą uczelnią (między innymi o Leszku Blaniku złotym i brązowym medaliście I.O w Pekinie w 2008 r. i Sydney w 2000 roku, który właśnie tam studiował i zgłębiał swoją wiedzę). Odwiedziliśmy również aquapark w Sopocie w którym zużyliśmy swoje pokłady energii.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wycieczka do Trójmiasta..
Dzień walki z AIDS
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Dzień walki z AIDS.
Uroczystości miejskie Dnia Niepodległości.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Uroczystości miejskie Dnia Niepodległości..
ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.
11 LISTOPADA
W poniedziałek, 11 listopada 2013 roku, będziemy obchodzić 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji przed południem odbędzie się msza i uroczystości patriotyczne, a po południu zaplanowano program artystyczny.
1. 10.00 - msza w intencji Ojczyzny w kościele św. A. Boboli w Świeciu z udziałem pocztów sztandarowych i Orkiestry Dętej Świecie oraz Kompanii Honorowej Batalionu Dowodzenia i Zabezpieczenia;
2. ok. godz. 11.00 – składanie kwiatów na mogile poległych żołnierzy w wojnie 1920 roku na „starym” cmentarzu;
3. następnie przejście na Duży Rynek (ul. Gimnazjalną i Klasztorną).
4. Na Dużym Rynku ok. godz. 11.30 rozpoczną się uroczystości patriotyczne.
Drzwi otwarte dla rodziców w Gimnazjum nr 1.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Drzwi otwarte dla rodziców w Gimnazjum nr 1..
W Stolicy Diecezji
19 października br. dwunastoosobowa grupa uczniów z naszej szkoły
uczestniczyła w wycieczce do Pelplina. Mieliśmy możliwość obejrzeć
eksponaty, jakie w swoich zbiorach zawiera Muzeum Diecezjalne -
bez wątpienia kluczowa instytucja kultury dla Pomorza, a szczególnie
dla Kociewia i Kaszub. W muzeum naszą uwagę przykuły zabytki kultury
sakralnej i unikatowa Biblia Gutenberga - jest to jedyny egzemplarz w
skali kraju i jeden z nielicznych, zachowanych w Europie. Zwiedzaliśmy
także jedną z pereł architektury gotyckiej na Pomorzu, czyli Bazylikę
katedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Piękny obiekt
sakralny zachwycił wszystkich zwiedzających.
Na następny wyjazd do stolicy diecezji zapraszamy w maju.B. Berendt, K. Rediger, Ł. Kempiński
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu W Stolicy Diecezji.
Koncert "Iberia-pokaz tańców".
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Koncert "Iberia-pokaz tańców"..
Europejski Dzień języków Obcych
W dniu 30.10.2013r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych, który tak naprawdę świętowany jest 26 września. Spotkaliśmy się, by podczas programu uświadomić wszystkim, jak ważna jest w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych. Już Johann Wolfgang von Goethe był tego świadom, bo uważał, że – „Iloma językami mówisz, tylekroć stajesz się nowym człowiekiem”.
Rada Europy przy udziale Komisji Europejskiej oraz UNESCO podjęła inicjatywę i ogłosiła rok 2001 Europejskim Rokiem Języków.
Inicjatywa ta miała stanowić okazję do ukazania różnorodności językowej Europy, zachęcania obywateli Europy do porozumiewania się w wielu językach. Jeżeli rozumiesz język innych ludzi możesz lepiej docenić ich samych i ich kulturę. Znajomość języków daje także szansę lepszej pracy, awansu i wyższych zarobków.
Jak wszyscy dobrze wiemy, podróże sprzyjają nauce języków obcych.
Dlatego wszystkie klasy miały przygotować plakaty na temat wybranych krajów, za pomocą których można było propagować naukę języków obcych. Nasi uczniowie bardzo postarali się: plakaty były wykonane z wykorzystaniem różnych technik plastycznych, a informacje na temat wybranych państw bardzo ciekawe. Wszystkie prace zostały ocenione.
Uczniowie klas pierwszych przygotowali pokaż „mody”- stroje wybranych państw oraz musieli powiedzieć kilka zdań w danym języku: angielskim, niemieckim, rosyjskim lub francuskim.
Zadanie dla uczniów klas drugich oraz trzecich było o wiele trudniejsze, ale też bardzo twórcze- tłumaczenie wybranej przez klasę piosenki polskiej na jeden z języków obcych oraz zaprezentowanie jej na forum szkoły.
Nauczyciele języków obcych w naszej szkole przygotowali na ten dzień quiz dotyczący wiedzy o krajach, języków których uczymy się w szkole: USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Rosji.
Myślimy, że wszyscy dobrze się w tym dniu bawili.
Pamiętajmy, że nauka języków obcych jest sposobem na lepsze zrozumienie siebie nawzajem i przezwyciężenie różnic kulturowych pomiędzy narodami!!!
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Europejski Dzień języków Obcych.
DRZWI OTWARTE
Samorząd Uczniowski oraz Rada Pedagogiczna naszego Gimnazjum zaprasza 6 listopada 2013 roku (środa) w godz. 15.00-17.00 na "Drzwi Otwarte dla Rodziców".
Będzie można, m.in. zobaczyć wystawę prac uczniów, prowadzone w szkole zajęcia pozalekcyjne, spotkać się i porozmawiać z nauczycielami i uczniami, wysłuchać koncertu naszych uczniów oraz zwiedzić różne "zakamarki" gimnazjum.
Zapraszamy również tym czasie wszystkich obecnych Rodziców do sali 103 w celu wypełnienia anonimowej ankiety dot. funkcjonowania naszej szkoły.Sabina Janiszewska
Turniej klas pierwszych.
TURNIEJ KLAS PIERWSZYCH
W nagrodę za ubiegłoroczną wygraną, w dniu 23 października, kl. IIa
z wychowawcą panią Anną Grzywacz, przeprowadziła turniej dla naszych pierwszaków. Uczniowie musieli zmierzyć się z czterema konkurencjami wymagającymi pomysłowości, sprytu i umiejętności współpracy z klasą: prezentacją strojów i piosenek, quizem oraz ciekawymi konkurencjami sportowymi. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale ostatecznie zwycięzcami zostali uczniowie kl.Ie .Gratulujemy!
Adrianna Żurek z kl. IIa
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Turniej klas pierwszych..
Szkolenie Euro Week - Szkoła Liderów, Długopole Dolne 17-21.10.2013 r.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Szkolenie Euro Week - Szkoła Liderów, Długopole Dolne 17-21.10.2013 r..
Szkolenie „Euro Week – Szkoła Liderów”
W dniach od 17 do 21 października 2013 roku grupa młodzieży naszej szkoły wraz z opiekunami brała udział w szkoleniu współfinansowanym przez Unię Europejską „Euro Week – szkoła liderów” w Długopolu Dolnym na Ziemi Kłodzkiej. Cały program realizowany był w języku angielskim przez wolontariuszy z różnych krajów: Rumunii, Turcji, Kolumbii, Indonezji, Wietnamu, Białorusi, Serbii, Łotwy, Gruzji, Włoch. Celem szkolenia było pokazanie młodzieży jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają takie umiejętności jak asertywność, umiejętność prowadzenia dyskusji, praca w grupie, autoprezentacja, no i oczywiście dobra znajomość języka angielskiego. Nasi uczniowie mieli okazję poznać kulturę i tradycje krajów, z których pochodzą wolontariusze, porozmawiać o istniejących stereotypach dotyczących różnych narodowości i ich obyczajów. Nauka poprzez zabawę była zaletą programu, który także stworzył doskonałą okazję do poznania nowych ludzi i nawiązania kontaktów z rówieśnikami z innych szkół Polski. Bardzo przydatną była informacja na temat możliwości uczenia się, pracy, wolontariatu i podróżowania do innych krajów w ramach programu Erasmus, Work and Travel oraz EVS. Wolny czas, którego nie mieliśmy zbyt dużo, spędziliśmy na zwiedzaniu Bystrzycy Kłodzkiej oraz Kłodzka i Długopola Zdroju. Podziwialiśmy kolekcje pudełek zapałek z różnych zakątków świata w Muzeum Filumenistycznym w Bystrzycy Kłodzkiej. Musieliśmy pokonać swoje lęki „zdobywając” podziemne labirynty w Twierdzy Kłodzkiej. Posmakowaliśmy naturalnie gazowaną wodę w Długopolu Zdroju. Świetna atmosfera sprawiła, że czas minął bardzo szybko. Było to bardzo inspirujące doświadczenie, dzięki któremu otworzyliśmy się na innych ludzi z ich poglądami, tradycjami, religiami. Cieszymy się, że przełamaliśmy barierę językową i zmotywowaliśmy się do podniesienia naszego poziomu języka angielskiego. Zachęcamy do udziału w podobnych projektach, bo naprawdę warto.
Uczestnicy Euro Week

Szkolna Liga Zadaniowa
Trwa Szkolna Liga Zadaniowa. Można już rozwiązywać zadania z drugiego etapu. Wyniki etapu pierwszego znajdują się na szkolnej stronie internetowej:
http://gim1swiecie.edupage.org/text/?text=subjects/33&subpage=2&Zapraszamy do udziału w kolejnych etapach!