Aktualności

      • DRZWI OTWARTE w Szkole Podstawowej nr 2 im.Ziemi Świeckiej w Świeciu
        • DRZWI OTWARTE w Szkole Podstawowej nr 2 im.Ziemi Świeckiej w Świeciu

        • Szkoła Podstawowa nr 2

          im. Ziemi Świeckiej w Świeciu

          serdecznie zaprasza

          wszystkich uczniów oraz ich rodziców

          na

          DRZWI OTWARTE,

          które odbędą się

          6 kwietnia 2017 r. (czwartek)

          w godz. od 14.30 do 17.00.

           

          W programie:

          • Zwiedzanie szkoły (m. in. gabinety dyrektorów,   sekretariat, gabinet pedagoga, biblioteka, sale lekcyjne, siłownia, pracownia komputerowa itd.).
          • Rozmowy z  nauczycielami i przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego.
          • Zajęcia kółek zainteresowań (m.in. pokazy doświadczeń, projektów edukacyjnych, przygotowanie do egzaminów, gry logiczno-planszowe, prezentacje multimedialne).

           

          Gimnazjum nr 1 im. Ziemi Świeckiej, ul. Chmielniki 5,  86-100 Świecie, tel. 0-52 33 11 235

          e-mail: gim1swiecie@gmail.com

          www.gim1swiecie.edupage.org,

          www.facebook.com/Gimnazjum-nr-1-im-Ziemi-Świeckiej-w-Świeciu

      • Dzień Liczby PI.
        • Dzień Liczby PI.

        •  Już po raz piąty obchodziliśmy w naszej szkole Dzień liczby PI.
          Odbyły się liczne konkursy i prezentacje matematyczne.
          Konkurs wiedzy matematycznej wygrała Olga Sporysz z klasy III r.
          Drugie i trzecie miejsce zdobyli; Natalia Kozica z IIw i Dawid Nabakowski z IIa.

          W konkursie o liczbie pi wyróżnili się: Maciej Głowacki 1b, Filip Kinczewski 3w, Wiktor Kuczyński 2k, Zuzanna Plutowska 1b oraz Julia Sekuła 3e.

          Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Liczby PI..

      • Sukces szachistów.
        • Sukces szachistów.

        • Kolejny raz zajęliśmy II miejsce w Wojewódzkie Gimnazjadzie w Szachach oraz uzyskaliśmy awans do mistrzostw Polski.
          Skład zespołu: Angelika Leśniak, Sandra Waszkowska, Filip Kinczewski, Franciszek Kinczewski, Kacper Leśniak. 
          Opiekun zespołu: Mirosław Lisowski.

      • Zawody międzyszkolne.
        • Zawody międzyszkolne.

        • Reprezentacja naszych dziewcząt zajęła 2 miejsce w międzyszkolnych zawodach. Wygraliśmy z Gimnazjum nr 3 wynikiem 13-4 , w meczu z Gimnazjum nr 2 wygraliśmy 15-3, natomiast w finałowym meczu z Gimnazjum z Gruczna nieznaczna porażka pozwoliła nam zająć 2 miejsce na podium.

      • Euro Week - Szkoła Liderów
        • Euro Week - Szkoła Liderów

        • W dniach 27.01.-31.01.2017 r. grupa młodzieży z naszego gimnazjum wraz z opiekunami Svetlaną Konarską i Beatą Bielską uczestniczyła w programie Euro Week - Szkoła Liderów zorganizowanym przez Europejskie Forum Młodzieży. 
          Miejsce warsztatów to malownicza górska miejscowość Różanka w pobliżu Bystrzycy Kłodzkiej.
          Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń w języku angielskim przez wolontariuszy z różnych państw świata. 
           Uczestnicy obozu mieli okazję poznać kulturę innych państw i spotkać wiele ciekawych osób, z którymi mogli wymieniać swoje spostrzeżenia, które dotyczyły różnic kulturowych. Program zajęć rozwijał najbardziej cenione w chwili obecnej umiejętności społeczne: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole.
          W trakcie obozu odbyła się także wycieczka krajoznawcza do Bystrzycy Kłodzkiej oraz Kłodzka, podczas której zwiedziliśmy starówkę i zabytki obu miast, a także słynną Twierdzę w Kłodzku.
          Każdy uczestnik warsztatów otrzymał certyfikat potwierdzający udział w obozie. Jednakże najcenniejszym doświadczeniem wydaje się być przełamanie bariery językowej i udoskonalenie umiejętności interpersonalnych naszej młodzieży.

      • Białe ferie.
        • Białe ferie.

        • Zapraszamy do udziału w zajęciach sportowo - rekreacyjnych organizowanych w trakcie ferii zimowych. Konkursy, zawody, quizy oraz czas spędzony w gronie rówieśników będzie nagradzany słodkim poczęstunkiem, a dla najlepszych nagrody i puchary. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku, w godz. od 8.30 -12.15 . W pierwszym tygodniu zajęcia poprowadzi pan Adam Głowala, natomiast w drugim tygodniu pani Aleksandra Janiszewska . Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

      • Zawody miejsko- gminnych w piłce ręcznej chłopców.
        • Zawody miejsko- gminnych w piłce ręcznej chłopców.

        • KOMUNIKAT

          z zawodów miejsko- gminnych w piłce ręcznej chłopców .

          -Szkoły Gimnazjalne-

           

          ORGANIZATOR – Miejsko -Gminny Szkolny Związek Sportowy w Świeciu

           MIEJSCE – Hala Sportowa Gimnazjum nr2 w Świeciu

          TERMIN – 04.11.2016 godz.11.30

          ILOŚĆ STARTUJĄCYCH – 4 szkoły- 48 zawodników

           

          lp

          Nazwa szkoły

          1

          2

          3

          4

          Punkty

          Bramki

          Miejsce

          1

          G-3 Świecie

          X

          5-4

          8-9

          1-9

          2

          14-22

          III

          2

          G-4 Gruczno

          4-5

          X

          2-6

          4-13

          0

          10-24

          IV

          3

          G-2 Świecie

          9-8

          6-2

          X

          5-7

          4

          20-17

          II

          4

          G-1 Świecie

          9-1

          13-4

          7-5

          X

          6

          29-10

          I

           

           

                      Awans do zawodów powiatowych uzyskał zespół Gimnazjum nr 1 w Świeciu.

                      Zawody powiatowe 10.11.2016(czwartek) godz. 12.00     G-2 Świecie.

           Skład G-1: Paweł Chiliński, Karol Dobrowolski, Jakub Malinowski, Brajan Olkiewicz, Kacper Kuna, Dominik Frelek, Adrian Gackowski, Maksymilian Glazik, Olaf Jagielski, Szymon Kulesza, Bartosz Zalewski.

          Opiekun zespołu: Mirosław Lisowski.

           

          Tabela do współzawodnictwa.

          1. Gimnazjum nr 1 Świecie                 6pkt
          2. Gimnazjum nr 2 Świecie                 4pkt
          3. Gimnazjum nr 3 Świecie                 3pkt
          4. Gimnazjum nr 4 Gruczno              2pkt
          5. Gimnazjum Katol. Świecie             0pkt

           

           

          Miejsko- Gminny Organizator Sportu Szkolnego

          Roman Więckowski

          Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zawody miejsko- gminnych w piłce ręcznej chłopców..

      • Zawody miejsko- gminnych w piłce ręcznej dziewcząt.
        • Zawody miejsko- gminnych w piłce ręcznej dziewcząt.

        • KOMUNIKAT

          z zawodów miejsko- gminnych w piłce ręcznej dziewcząt .

          -Szkoły Gimnazjalne-

           

          ORGANIZATOR – Miejsko -Gminny Szkolny Związek Sportowy w Świeciu

           MIEJSCE – Hala Sportowa Gimnazjum nr 2 w Świeciu

          TERMIN – 03.11.2016 godz.12.00

          ILOŚĆ STARTUJĄCYCH – 4 szkoły- 48 zawodniczek

           

          lp

          Nazwa szkoły

          1

          2

          3

          4

          Punkty

          Bramki

          Miejsce

          1

          G-3 Świecie

          X

          5-1

          5-2

          4-4

          5

          14-7

          I

          2

          G-1 Świecie

          1-5

          X

          2-1

          1-1

          3

          4-7

          III

          3

          G-2 Świecie

          2-5

          1-2

          X

          0-4

          0

          3-11

          IV

          4

          G-4 Gruczno

          4-4

          1-1

          4-0

          X

          4

          9-5

          II

           

                      Awans do zawodów powiatowych uzyskał zespół Gimnazjum nr 3 w Świeciu.

                      Zawody powiatowe 09.11.2016 (środa)   godz.10.00  Świekatowo.

           

           Skład G-3. Daria Zawiszewska, Wiktoria Łukasik, Weronika Sadokierska, Sandra Siuda, Sandra Gołębiewska, Weronika Babińska, Oliwia Maćkowska, Marcelina Pawłowska, Angelika Papież, Martyna Gerke, Daria Gmys, Natalia Głowinkowska.

          Opiekun zespołu: Anna Głowala.

           

           

          Tabela do współzawodnictwa.

          1. Gimnazjum nr 3 Świecie                 6pkt
          2. Gimnazjum nr 4 Gruczno              4pkt
          3. Gimnazjum nr 1 Świecie                 3pkt
          4. Gimnazjum nr 2 Świecie                 2pkt
          5. Gimnazjum Katol. Świecie             0pkt

           

           

          Miejsko- Gminny Organizator Sportu Szkolnego

          Roman Więckowski

          Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zawody miejsko- gminnych w piłce ręcznej dziewcząt..

      • Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży -projekt dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.
        • Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży -projekt dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

        • Dwudziestu uczniów z Gimnazjum nr1 w Świeciu w dniach 6-15 października uczestniczyło w projekcie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. To już dziesiąty rok współpracy szkół z partnerskich miast, Świecia i Gernsheim.

          Po kilkunastogodzinnej podróży dotarliśmy do Gernsheim, gdzie nasi partnerzy z tamtejszego gimnazjum  powitali nas smacznym śniadaniem. Resztę dnia poznawaliśmy swoich partnerów i odpoczywaliśmy po podróży. Drugi dzień spędziliśmy w towarzystwie rodzin goszczących, więc program zależał od indywidualnego pomysłu gospodarzy. W niedzielę wyjechaliśmy do Francji. Po drodze odwiedziliśmy muzeum byłego obozu koncentracyjnego Struthof. Następnie zwiedziliśmy katedrę i odbyliśmy spacer po malowniczych alejkach Strasburga. Kolejnego dnia zwiedziliśmy Parlament Europejski, a następnie ponownie poznawaliśmy miasto. We wtorek mieliśmy okazję zobaczyć, jak przebiegają lekcje w niemieckiej szkole, uczestniczyliśmy w projekcie teatralnym i grach integracyjnych oraz byliśmy na spotkaniu z Burmistrzem naszego partnerskiego miasta, Gernsheim.  Następnego dnia również byliśmy na zajęciach oraz braliśmy udział w projekcie sportowym. W czwartek byliśmy we Franfurcie, gdzie zwiedziliśmy lotnisko oraz zrobiliśmy ogromne zakupy, wszyscy ledwo co domykali swoje walizki. Wieczorem zaś uczestniczyliśmy w przyjęciu pożegnalnym ze wszystkimi rodzinami goszczącymi. Naszą wizytę w Niemczech zwieńczył piątkowy pobyt w Parku Wodnym Miramar. Pożegnanie nie obyło się bez łez.

          Udział w projekcie pozwolił nam nawiązać wiele wartościowych przyjaźni. Postaramy się, aby czerwcowa rewizyta naszych partnerów była równie udana, jak nasza w Gernsheim.

          Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży -projekt dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży..